+262 644 70 75

Seksiyonel Kapılar

Seksiyonel Kapı Genel Özellikler

Yoğun poliüretan izolasyonlu kapı panellerinden oluşan seksiyonel kapı, yapının duvar, tavan ve diğer özelliklerine göre dizayn edilir. Tavana doğru hareket ederek çalışır ve kullanıcıya maksimum düzeyde kullanım alanı bırakır. Sandaviç panelleri yüksek yalıtım değerine sahip sağlam, dayanıklı ve güvenilirdir.
7500 mm genişlik ve 5500 mm yüksekliğe kadar kapı çözümleri
ısı izolasyonlu akrilik pencere uygulaması
Sıcak daldırma galvanizliçelik arası (0.50 mm) poliüretan izolasyonlu sandaviç paneller.
Paneller arası ve kapı alt, üst ve yan bölümlerinde esnek PVC fitiller ile sızdırmazlığın sağlanması
Çarpma ve rüzgara karşı kapının dayanıklılığını arttıran güçlendirici çelik takviyeli levhalar
El ile kolaylıkla açılabilme imkanı
Personel kapısı uygulayabilme imkanı


Kılavuzlar ve Metal Donanım

Seksiyonel kapılarda kullanılan tüm kılavuzlar, ray sistemleri ve diğer metal aksamlar CE standartlarına uygun olarak sıcak daldırma galvanizden imal edilmiştir. Kapıların alt, üst ve yan yüzeylerinde kullanılan tüm EPDM fitiller sızdırmazlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
Tekerlek ve Bağlantı Parçaları
Kapılarda kullanılan tüm bağlantı parçaları ve menteşe takımı sıcak daldırma galvanizden imal edilmiştir. Kapı hareketini sağlayan tekerlek grupları polyemid malzemeden imal edilmiş olup uzun bir dayanım süresi ile sessiz çalışma sağlar.
Yay ve Tamburlar
Seksiyonel kapıların hareket kolaylığını sağlayan yay sistemleri özel olarak üretilmiş spiral yaydır. Kapı ölçülerine göre uygun yay seçimi yapılır. 15.000 – 20.000 kez açılıp kapanma ömrüne sahiptirler. ( Opsiyonel olarak 100.000 açma-kapama yay seçilebilir) Tambur sistemleri dökme alüminyumdan imal edilir ve kapının yataklama tipine göre seçilir.
Pnömatik Güvenlik Sistemi
Pnömatik anahtara bağlı alt güvenlik fitili. Kapı kapanırken geçiş yapmakta olan bir cisme teması halinde, kapının altında ki çok esnek fitile bağlı pnömatik anahtar devreye girerek kapının durup geri dönmesini sağlar. Bu güvenlik sistemi tüm motorlu kapılarda standart olarak verilmektedir.