+262 644 70 75

Otomatik Kepenk Teknik Özellikleri

Otomatik Kepenk Teknik Özellikleri

Otomatik kepenkler hakkında teknik bilgiler

Otomatik kepenk sistemleri genelde 66 – 120 mm ölçülerinde, 0.80-1.00-1.20 mm et kalınlığında olup 1. kalitede üretilmiş galvanizli çelik profillerden oluşmaktadır.

Firmaların ral kataloglarında bulunan tüm renklerde seçilebilen otomatik kepenkler hırsızlığa karşıda oldukça güvenlidir.Yağmur, çamur, toz ve güneşe karşı son derece dirençlidir.

Patlayıcı ve yanıcı maddelere karşı yüksek direnç gösterirler. Manuel ay da motorlu uygulama seçenekleri mevcuttur, uzaktan kumandalı ya da buton kontrolü mümkün kılan Alman motorları gayet dayanıklıdır.

Galvanize kepenk profilleri 0.8 – 1.00 ve 1.20 mm et kalınlığı ve dört ayrı çeşitte üretilmektedir. Her tarafı kapalı, mikro delikli, düz ve çapraz örgülüdür.Örgülü tür kepenklerin sarım çapları daha yüksek olduğu için kutu detayı açısından gerekli ölçü de diğerlerine göre daha yüksektir.

Dikme profilleri 2.00 mm et kalınlığında ve galvaniz çelikten üretilir. Dikmelerde kullanılmış olan kauçuk fitil, metaller arsındaki sürtünmeyi önleyerek, aşınmayı engeller ses ve kısmi ısı izolasyonu sağlar.

Etek profili 1.5 mm et kalınlığında olan galvanize çelikten üretilmiş olan profiller kilit sistemi takılmasına olanak sağlarlar ve profillerin rüzgara karşı direnci arttırır. Galvanize çelik kepenklerde genelde santral motorlar kullanılmaktadır.

Tambur merkezinde bulunan motorun her iki tarafında ölçü ve ağırlığa bağlı olarak faklı adetlerde yaylar vardır.

Santral motorlar 230V / 60Hz’de çalışır ve ısınmaya karşı termik koruyucuları mevcuttur…

Open chat
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?